Cuda natury w Türkiye

Türkiye (Turcja) zachwyca odwiedzających nie tylko wspaniałymi plażami, turkusowym morzem, mnogością zabytków i archeologicznych perełek, ale też atrakcjami przyrodniczymi. Cuda stworzone przez naturę można podziwiać w całym kraju. Oto kilka najpiękniejszych z nich.

Jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Türkiye  jest bez wątpienia Kapadocja

Region ten słynie przede wszystkim z niezwykłych formacji skalnych, zwanych „baśniowymi kominami”. Niesamowity krajobraz Kapadocji można podziwiać m.in. podczas popularnej wśród turystów atrakcji, jaką jest lot balonem na ogrzane powietrze.

Natura oczarowuje też w Pamukkale, czyli tzw. „bawełnianej twierdzy”

Śnieżnobiałe tarasy, powstałe z wapiennego osadu i bogate w minerały źródła przyciągają turystów swoim nadzwyczajnym widokiem. Wśród najpiękniejszych cudów, stworzonych przez przyrodę warto wspomnieć też o Dolinie Motyli (Kelebekler Vadisi) w mieście Fethiye. To otoczone morzem i strzelistymi skałami miejsce zawdzięcza swoją nazwę występującym tu licznym gatunkom motyli. W Türkiye (Turcji) nie brakuje też wspaniałych jezior. W południowo-zachodniej części kraju olśniewa błękitne jezioro kraterowe Salda otoczone białym piaskiem. Wśród innych imponujących dzieł natury warto wymienić też kanion Ulubey, drugi co do długości kanion na świecie oraz wodospad Yerköprü na rzece Göksu.

Dodaj komentarz