Wystartowało proekologiczne kino napędzane rowerami.

Pomysłów na spędzenie wakacji w mieście może być wiele. Jedną z propozycji jest proekologiczne kino rowerowe, które zagości w 10 miastach w Polsce. Wydarzenie ma charakter proekologiczny bowiem nawet 50% energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia filmu na wielkim ekranie, pochodzić będzie z siły mięśni widzów, którzy wytworzą ją na energorowerach. Grupa Impel oraz zaproszeni do współpracy partnerzy i patroni chcą zachęcić widzów do jeszcze większej troski o środowisko naturalne.

Kino napędzane rowerami

Od 1 lipca do 2 września w dziesięciu miastach w Polsce zorganizowane zostaną pokazy filmów w formie proekologicznego kina plenerowego. W każdy wakacyjny piątek „Kino rowerowe” zawita w innym mieście, gdzie na widzów czekać będzie 300 miejsc siedzących oraz 20 energorowerów niezbędnych do wytworzenia nawet 50% energii elektrycznej, potrzebnej do zasilenia infrastruktury kina. Wydarzenie ma charakter otwarty – istnieje jednak możliwość rezerwacji miejsc siedzących poprzez stronę wydarzenia kinorowerowe.pl.

Pierwszy seans we Wrocławiu już za nami

Kolejne wydarzenia odbędą się w każdy wakacyjny piątek aż do 2 września:

  • Katowice – Park Bogucki – 8 lipca, godz. 22:00
  • Kielce – Kielecki Park Technologiczny – 15 lipca, godz. 22:00
  • Rzeszów – Ogrody Bernardyńskie – 22 lipca, godz. 22:00
  • Lublin – Targi Lublin – 29 lipca, godz. 22:00
  • Kraków – Błonia – 5 sierpnia,  godz. 21:00
  • Gdańsk – plaża – 12 sierpnia, godz. 21:00
  • Poznań – Malta – 19 sierpnia, godz. 21:00
  • Łódź – Ogrody Geyera – 26 sierpnia, godz. 21:00
  • Warszawa – Pole Mokotowskie – 2 września, godz. 20:30

Na widzów oprócz dobrej rozrywki czekać będzie również „quiz ekologiczny”, w którym na miejscu każdy może wziąć udział i sprawdzić swoją świadomość w zakresie ekologii.

Grupa Impel oraz zapraszani do współpracy partnerzy i patroni każdego dnia podejmują szereg działań minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. Jednocześnie staramy się kreować produkty i usługi przyjazne środowisku. Wszyscy partnerzy i patroni aktywnie uczestniczący w tym projekcie, są przekonani, że suma i synergia naszych działań może przyjść wymierne korzyści dla środowiska. Dlatego chcemy zainspirować widzów kina rowerowego do tego, by w okresie wakacji znaleźć w swoim codziennym funkcjonowaniu przynajmniej jeden obszar, w którym postaramy się podjąć„eko wyzwanie” i wypracować proekologiczny nawyk. – dodaje Dawid Frik, dyrektor marketingu Grupy Impel.

Kino rowerowe realizowane jest w ramach kampanii „To nas kręci”, której inicjatorem jest Grupa Impel. Partnerem strategicznym kina rowerowego jest firma Kärcher.

„Kärcher w Polsce bierze udział w niekonwencjonalnym projekcie Grupy Impel, który przez relaksująca letnią formułę wzmocnić ma wrażliwości mieszkańców dużych miast Polski w zakresie ekologii oraz podejmowania właściwych dla nas wszystkich i naszej planety codziennych wyborów. Jesteśmy tu, bo wiemy, że warto. Już niemal na co dzień wszyscy doświadczamy zmian pogodowych zmieniających jakość naszego życia. Czy zatem nadal możemy beztrosko korzystać z zasobów Ziemi? Nie, bo istotna dla przyszłości planety i życia kolejnych pokoleń jest nasza dzisiejsza dbałość o zachowanie malejących zasobów naturalnych, w Polsce szczególnie wody pitnej. Nasze nawyki, zwyczaje, to jak żyjemy wpływa na planetę. Możemy i winniśmy wybierać ekologicznie” – podkreśla Jolanta Zachara, dyrektor marketingu Kärcher.

Podejmij „eko wyzwanie” w te wakacje!

Wszyscy odczuwamy skutki globalnego ocieplenia. Bezśnieżne zimy, huraganowe wiatry, wysokie temperatury i długotrwałe susze po których przychodzą ulewne deszcze – stają się zjawiskami, które towarzyszą nam coraz częściej. To sygnał SOS jaki wysyła nam nasza planeta, z prośba o jej troskę.

Nie powinniśmy zwlekać i już dziś możemy podejmować decyzje i nawet drobne działania, które będą minimalizowały negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wakacje to doskonały czas, by pomyśleć nad swoimi codziennymi nawykami i podjąć wysiłek, by przynajmniej część z nich była bardziej przyjazna środowisku. Ten wysiłek podejmą również uczestnicy kina rowerowego, którzy siłą swoich mięśni wytworzą nawet 50% energii elektrycznej, niezbędnej do zasilenia infrastruktury kina.

Dodaj komentarz